Zpráva k výročí otevření TK 2015


PRO VŠECHNY TY, PRO KTERÉ ZMĚNA ZNAMENÁ ŽIVOT…

Konečně se dostávám ke zprávě z výročí otevření terapeutické komunity a tak se omlouvám všem, kteří zde byli a těšili se na zprávu dříve.

Jako vždy jsme se na výročí pečlivě připravovali a těšili se na ty, co přijedou. Ne, že by se tráva natírala na zeleno, ale dodělávala se mimo jiné fajnová malba ve vstupní chodbě, aby se u nás všem ještě více líbilo.

Co říci? Bylo to „fajne“, jako konečně každý rok a příjemná zpráva je, že se bývalým a bývalkám daří dobře… Kromě 27 dospělých bývalých klientů a jejich 12 rodinných příslušníků ve smyslu partnerů, partnerek, manželů a manželek a taky sourozenců napočítala Lucka také 12 dětí v kočárcích, batolících se, pobíhajících a k tomu ještě 2 psíky. Když připočtu ještě současné klienty, současné a bývalé terapeuty, 1 redaktora Českého rozhlasu, tak nás bylo celkem 82 🙂 A to je síla, když jsme se navzájem objímali a sdělovali si, jak se kdo má.

IMG_6678 IMG_6694IMG_6695IMG_6675IMG_6703IMG_6704

Bylo velmi dojemné a krásné slyšet, co komunita pro klienty znamenala, i že se sem někteří vrací pro podporu, když jim není příliš veselo.

A tak se opět hrál turnaj ve volejbale, poslouchali jsme kapelu a přitom si zatančili. Kdo chtěl, tak si listoval v kronikách, prohlížel fotky a videa, pokoušel svou rovnováhu na slacklině, konzumoval připravené občerstvení. A co děti? Měly si kde hrát v koutku pro ně speciálně připraveném. Skalní příznivci zůstali s námi u ohně do večera a opekli si večer buřty. Letošní výročí bylo jako vždy vydařené, tentokrát dokonce nepršelo, snad se i pěkné počasí stane tradicí.

IMG_6725 IMG_6820 IMG_6825 IMG_6827 IMG_6828 IMG_6829 IMG_6742 IMG_6813 IMG_6818

Děkuji všem za přípravu, že jste zde byli a nakonec: ať se Vám i nám všem daří a příští rok v čase výročí zase přijeďte „nasosat“ atmosféru, pro povzbuzení, objetí, obdivné poklepání po rameni, prostě přijďte zase „pobejt.“

Za tým terapeutů Naďa 🙂

Další fotky na facebooku.

Napsat komentář