Zářijový den otevřených dveří


Dne 25. 9. 2015 jsme uspořádali den otevřených dveří, abychom nechali zájemce nahlédnout do prostor centra ambulantních služeb v Liberci a terapeutické komunity v Nové Vsi a mohli jim tak blíže představit nejen nabídku služeb, ale i práci našich klientů.

Přivítali jsme celkem 50 návštěvníků především z řad odborné veřejnosti.

Většina z nich se zúčastnila dopolední přednášky v centru ambulantních služeb na téma Závislost – problematika, která se týká nás všech. Během jedné hodiny se účastníci dověděli o návaznosti služeb pro závislé, o průběhu služeb nebo o nových závislostech, které přicházejí s vývojem společnosti, jako je například závislost na počítačích a internetu. Vedoucí centra odpovídala přítomným na dotazy. Na závěr přednášky nechali klient terapeutické komunity a klient doléčovacího programu nahlédnout do svého života před léčbou a v léčbě.

 IMG_1228 IMG_1235

V odpoledních hodinách probíhal program v terapeutické komunitě. Návštěvníci měli možnost shlédnout autorské divadelní představení klientů komunity, které bylo adaptací Pána prstenů. Klienti zahráli své role s velkou přirozeností. Podařilo se obyvatelům Středozemě nakonec zvítězit nad prstenem, který se stal závislostí? Vystoupení bylo možné shlédnout také na Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb dne 7. 10. 2015 v Kulturním domě Liberec a můžete ho vidět i 19. 11. 2015 v rámci akce Noc venku v libereckém kinu Varšava.

IMG_1261

Tradičně byl den otevřených dveří příležitostí prohlédnout si výrobky našich klientů. Někteří návštěvníci odcházeli s radostí ze zakoupených drobností.

Renata

 

Napsat komentář