Vzpomínka na zimní hory 1


Únor 2012

Rok uplynul jako voda a my jsme se opět těšili na hory. Zátěžová  akce  se  jevila zátěžovou již od samého počátku. Den odjezdu byl charakteristický mrazy  kolem —25°C a čas odjezdu se  oddálil, protože nám zamrzla nafta v autě. Ještě že máme tak šikovné  a  praktické klienty,  tento problém  dokázali  vyřešit.  Veliké mrazy byly po celou dobu pobytu, takže jsme si někteří, opravdu, „sáhli  až na dno“. Jako tradičně jsme si sami vařili, uklízeli, sdíleli společný prostor chaloupky v Janově. Naše  psice  Issička  si užívala psí život se psem Matějem, pana  domácího.

Prostor se některým zdál příliš malý, měli „ponorku“,  o to více se jim líbily výjezdy na běžkách, některým se však „nepozdávali“ ani  ty běžky. Tradičně jsme absolvovali výlety v okolí  Královky,  Josefova  Dolu,  Bedřichova. V polovině pobytu jsme jako vždy navštívili sklárnu v Janově n. N., odpočinuli si při stavění  iglů a jízdě z kopce na ježdících. Poslední večer jsme se odměnili návštěvou kina v Jablonci nad Nisou.

Jako dobrá strategie se ukázal nápad střídat se ve vedení  zátěžovky. Terapeuti dorazili vždy v plné síle, klienti si libovali, že zátěž byla taková, jakou potřebovali a očekávali.  Přijali i fakt, že televize na chalupě je pro nás tabu. Na komunitu jsme se vrátili v pořádku, bez zlomenin a odřenin, pouze jeden klient  zdekompenzoval a museli jsme ho převézt na psychiatrii.  Děkuji  všem  zúčastněným  za nasazení a odvahu a příští rok zase „ skol“!

Skol je tradiční lyžařský pozdrav původně používaný v severských zemích, který se ovšem velice rychle rozšířil i mezi české „lyžníky“.:-)

Naďa


Napsat komentář

Jedno zamyšlení nad “Vzpomínka na zimní hory

  • Naďa

    To jsou ty „musy a bychy“, pořád je něco, co spěchá, a tak jsem konečně v dubnu napsala o běžkách v únoru, samozřejmě jsem ráda, že je jaro, letošní mrazy byly fakt hustý:-)“….sliby se maj plnit nejen o vánocích…“ tož tak Naďa