Vánoce v terapeutické komunitě 2


Vánoce jsou tradičním svátkem a tradičně se budou slavit i letos v komunitě. Na dveřích už visí věnec, chodby se naplnily vánoční výzdobou, napekli jsme cukroví. Dnes k nám totiž dorazí Ježíšek, tak ať se mu u nás líbí.

Štědrý den se nese ve svátečním duchu. Ráno ozdobíme stromeček, po poledni vyrážíme do lesa nakrmit zvířátka suchým chlebem a jablky. Slavnostní večeře, lití olova, krájení jablíček, házení pantoflí, pouštění lodiček ze skořápek a netrpělivé čekání – nadělí nebo nenadělí? Necháme se překvapit…

 


Napsat komentář

2 zamyšlení nad “Vánoce v terapeutické komunitě

 • Bc.František SLAMKA

  Vážena terapeutická komunita!

  Chcem veriť, že Vám Ježíšek nadělil všetko to, čo Ste si priali, po čom Ste túžili a snili. Jeden chce to, onen zase niečo iné, ale všetci Ste si želali, aby Vaše pôsobenie v ľudskej spoločnosti sa už „konečne“podobalo tomu, čo mu hovoríme „lidská tvář“! Verte mi, že abstinencia je niekedy veľmi ťažká a bolí, ale je znesiteľná a Váš život obohatí o normálne „lidské bytí“!

  Želám Vám, aby Ste aj po svojom návrate z komunity nezabudli na svojich psychoterapeutov, na ich rady a kráčali životom v trvalej a dôslednej abstinencii.Verte mi, že to je jediná schodná cesta v živote nás závislých.

  Úprimne,s úctou, so spomienkami

  Bc.František Slamka, Zvolen