Tomky – Komunita cup 2015 2


Na mezinárodní „olympiádu komunit“ na Slovensko přijíždí stále méně českých zástupců. Letos bylo pouze pět komunit z Česka a my jsme měli to štěstí, že jsme byli mezi nimi. Počasí nám přálo, cesta byla dobrá. Na hranicích jsme byli zastaveni příslušníkem finanční správy, který se ptal, kam jedeme a co tam budeme dělat (asi hledal utečence). Řekl jsem mu, že vezu drogově závislé klienty na olympiádu. Přemýšlel jen malý okamžik a při pohledu na pasažéry mávl rukou a řekl: „Jeďte!“. Tak jsme jeli.

IMG_7094 IMG_7063 IMG_6988 IMG_6955

Setkali jsme se a přátelsky zasoutěžili s klienty ze Slovenska i Francie. Tento víkend nebyl jen o sportu a soutěžení, ale i o potkávání známých tváří z dřívějších léčeb a také, jak my říkáme, „z venku“. Mnohdy to byla setkání opravdu radostná a překvapující. I přesto, že týden před odjezdem na Tomky jsme neměli kompletní fotbalový tým a dokonce to vypadalo, že ani nepojedeme, se nám podařil skutečný zázrak. Ve fotbale jsme nakonec zvítězili a v celkovém pořadí jsme se umístili na krásném druhém místě z 18 družstev. Jak je to možné?

IMG_7178IMG_7244

Na tuto akci jezdím už řadu let a jediného rozdílu, kterého jsem si letos všiml bylo, že jsme nepřijeli vyhrát, ale zahrát si jako tým. Možná právě to, že jsme neměli velká očekávání, nás činilo klidnými a soustředěnými. Zároveň jsme se nechali unést tamní atmosférou a do utkání dali ze sebe to nejlepší. Díky tomu jsme podali takový výkon. Na druhé straně, ve volejbale jsme měli více natrénováno a tak bylo i větší očekávání a tudíž i větší emoce a tlak. Tento stres nám nakonec v rozhodující chvíli svázal ruce a celkově nás nepříznivě ovlivnil – ani jsme nepostoupili ze skupiny. Nevadí, negativní emoce opadly a nastoupila radost z koupání v přilehlé nádrži. Samotný závěr setkání byl sice ovlivněn nepříjemnou situací ohledně ukradené vlajky, ale já doufám, že se vše vyjasnilo a že si tím nenecháme nabourat jinak přátelské vztahy.

Novému čistému životu zdar!

Michal Drobník


Napsat komentář

2 zamyšlení nad “Tomky – Komunita cup 2015

  • Blanka Budinská

    Touha je zázrak ..a odhodlani…chuť ….A společné nasazení pro stejnou a  skvělou věc. .. A ..radost. ..a chuť do života. .Jste nejlepší! !! Nikde není mimo jinych vasich kvalit….tolik odhodlaných nekuřáků jako u nás! !!! ♡♡♡♡♡….