To byl silvestr v terapeutické komunitě


Tradiční silvestrovské oslavy zastihly i tentokrát obyvatele terapeutické komunity připravené a bdělé!

Silvestr jsme oslavili i letos chutně kultivovaně a hlavně střízlivě! Následně pak rok 2012 a první lednový den jsme přivítali s nadějí a v klidu.

Silvestrovské dopoledne se neslo ve znamení příprav. Bylo tedy pracovní. Budíček proběhl v běžném sobotním čase – tedy v 7.30 hodin. Následovala snídaně, půlhodinová ranní komunita, kde se podrobně dohodlo, kdo co bude dělat, a pak už se zdobila komunitní místnost, jídelna a další prostory. O barevné balónky a konfety nebyla nouze. Vyráběly se chlebíčky, jednohubky atd.

Po obědě jsme se šli na hodinu a půl projít ke koňským stájím v Nové Vsi. Bylo slunečno a lehce mrazivo.

Od čtyř do šesti proběhly dva bloky se snahou se sami bez televize a jiné techniky pobavit. Soutěžili jsme ve znalostech „českých filmových hlášek“, v rapování a také jsme zpívali a sledovali divadelní pohádku ve vlastním nastudování. Podařilo se vytvořit příjemnou atmosféru.

Mezi osmou a devátou večerní jsme si na papírky napsali své vlastnosti a problémy, kterých bychom se chtěli zbavit a v roce 2012 se k nim už moc nevracet. Papírky jsme opět rituálně spálili venku na ohni a část popela si každý hodil do potoka. Zapojili jsme tedy do očisty všechny živly.

Půlnoční okamžiky jsme jako již tradičně prožívali na hrázi přehrady Mlýnice. Měli jsme i nějaké rakety, takže jsme se mohli směle měřit s obyvateli domku pod hrází a chvílemi ten rachot vypadal jako scény z válečného filmu „Bitva o Mlýnici“. Vše skončilo příměřím.

Připili jsme si limonádou a do večerky – tedy do 2.00 jsme už jen tak povlávali po domě a někteří zalehli dřív.

Sláva roku 2012 – roku Naděje a plodné Změny!

Petr Kopejska

 

 

Napsat komentář