Sběr odpadků v katastru Nové Vsi


Zpráva od klienta naší terapeutické komunity:
Samozřejmě i nás v komunitě rozmanitými způsoby trápí nouzový stav a vše to, co se týká covidu 19. Ale neztrácíme hlavy a v poslední době v rámci našich sobotních výletů chodíme pravidelně každou sobotu pracovat do lesa. Pomáháme hlavně udržovat lesní hospodářství v dobrém stavu. Můžeme si ale tímto způsobem i přivydělat něco málo peněz. Tak tomu bylo i minulou sobotu třináctého března 2021. Jen tím menším rozdílem, že jsme se rozhodli cestou zpět z lesa posbírat odpadky válející se v lese a u silnice. Nikomu z nás se ten pohled nelíbil. Já jsem si sám pro sebe říkal: „Co ten les lidem udělal že se k němu takhle zachovali?“ Rozhodně to nebyl hezký pohled! Les a jeho okolí si takové zacházení určitě nezaslouží! Když jsme začali sbírat, tak jsme se rozdělili na dvě skupinky. Každá skupinka si vzala na starost jednu stranu silnice. Počínaje okraji lesa jsme začali sbírat. V úseku asi jednoho kilometru, tedy v relativně malém prostoru, jsme naplnili dva velké pytle! Tyto dva pytle nám ale na tak velké množství odpadků nestačily! Naštěstí jsme cestou našli další velký igelitový pytel (odpad) od granulí pro psy a rozhodně nám dost pomohl, protože ani ten se neubránil naplnění odpadky až po okraj. 

Nikdy jsem nemyslel, že sběr odpadků může být až takový zážitek, protože jsme našli opravdové rarity! Mezi „běžné“ nálezy přitom patřily lahve a plechovky od alkoholu, různé obaly od sušenek a prázdné krabičky od cigaret…. Největší raritou byl, a teď se podržte, pořádně se nadechněte a pročistěte si brýle! Našli jsme totiž vibrátor na dálkové ovládání! Můžeme se jen domnívat, proč a kdo ho tam odhodil. Třeba to byl jen nevhodný dárek. Nebo – kdo ví?

A to je za TK Advaita a její dobrovolný sběr odpadků prozatím všechno! Tato činnost není příliš zábavná. V našich končinách je ale bohužel velenutná! Rozhodně jsme se takto neangažovali naposledy, i když je smutné, že si po sobě lidé neumějí své odpadky uklízet sami!