Puťák 2020


Tak jako každý rok, i letos se Terapeutická komunita Advaita vydala na pěší pochod malebnými zákoutími Lužických hor. Čekalo nás kromě jiných radostí a propocených kusů oděvu i zdolávání čtyř skvostů této krásné krajiny. Vše proběhlo ve dnech 18. až 22. května 2020.
Prvním úžasným vrcholem byl Klíč. Při výstupu na něj panovalo nádherné počasí, slunce pálilo a obloha byla bez mráčku. Po zdolání tohoto vrcholu jsme si uvědomili, jak je naše krajina přitažlivá a plná skvělých míst a lidí, a jak nám je v ní dobře.
S plnou odpovědností mohu napsat jen to, že jsme na naši zemi opravdu hrdí!


Vystoupili jsme ještě na vrchol hory Jedlové s kamennou rozhlednou a na nejvyšší vrchol Lužických hor – horu Luž (794 m). V předposledním dnu nás ještě pohostila už takřka letními panoramaty hora Hvozd, ze které jsme sešli do tábora u skautské základny. Tam jsme potkali moc milé lidi.
Po celý týden nás slunce doprovázelo na naší pouti z bodu do bodu.
Je úžasné se na chvíli vzdálit z běžného stresu a trápení a vystoupit z obav, co s námi každý den bude. Stačí si přece uvědomit, kolik nám toho příroda nabízí. Se spacákem, karimatkou a trochou jídla se dá odejít na pár dní do přírody, ať už s rodinou nebo samotní.
Pocity vyvolávané ranními procitáními ve společnosti zpívajícího ptactva a osvěžujícími koupelemi ve studeném potoce jsou prostě k nezaplacení!!!
Přitom nás to ale nic nestojí, jde jen o tu chuť vše uskutečnit! A skutečně se vydat na cestu!


Při těchto akcích, které pořádá Terapeutická komunita Advaita, si uvědomujeme i to, jak je důležitá střecha nad hlavou. Jak je důležité mít se kam vracet.
Je proto moc příjemné se vracet tam, kde to máme rádi – nyní tedy do komunity v Nové Vsi – což je náš přechodný léčivý domov!

Dominik