Masopust 2011


Bylo sobotní ráno. Dvanáctý březen. Masopustu čas! Z vesnice zněl k průvodu hlas! A zabíjačkový zaváněl háj! Sluníčko svítilo, ptáci švitořili a my se chystali na páté masopustní veselí v Nové Vsi u Chrastavy.

Účast „polních“ i přespolních obyvatel nejužšího regionu byla opravdu hojná a rozličné masky převažovaly nad „civilisty.“ I my jsme se vyparádili do nejrůznějších podob. Nechyběl hrůzostrašný vodník, děsivá čarodějnice, černočerný kominík, muzikanti a další hodnotné plody lidové tvořivosti.

V průvodu se zpívalo a cesta ubíhala příjemně. Nejvíce se chytaly písně: „Já jsem muzikant“, „Já jsem z Kutné hory“ a „Když jsem já sloužil“. Na každé výslužce – zastavení u jednoho z novoveských domů, kde „paňmáma“ nabízela dobroty – bylo opravdu co ochutnávat. Ještě teď se mi sbíhají sliny při vzpomínce na všechny ty koláčky, koblížky a klobásky. A protože počasí přálo po celou dobu, tak jsme mohli hezky venku pod kaštany vychutnat i výslužku ze zabijačky.

Na tvářích pod maskami byl vidět nejen mastný flek, ale taky úsměv. Ať už z těch božských dobrot, nebo z příjemného dne. A tak si myslím, že letošní masopust se opravdu vydařil a ráda bych tak tímto poděkovala, že jsme se jej mohli zúčastnit. DÍKY DÍKY DÍKY

Jana O., Petr K.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.