Mé dojmy z mého vlastně prvního masopustu v životě jsou hodně pozitivní. Líbila se mi tato vesnická tradice, která se tu dodržuje a lidi, jak jsou stmelení.
Nikdy jsem to nezažila a zde jsem šla rovnou v průvodu v masce. Moc se mi líbilo, jak na každém roku čekalo překvapení, kde byly nejrůznější pochoutky a teplý nápoj.
My, jakožto komunita, jsme dostali klíč k obci od pana starosty. A cestou si ho předávali a chvíli každý nesl. Končili jsme s průvodem a klíčem na Mlýnici, kde pan starosta tímto klíčem otevřel vesnici.
Byla to pro mě čest. Po dlouhé době nás lidi brali jako sobě rovné. Byl to moc hezký zážitek, který mi utkví navždy ve vzpomínkách.
Klientka Lucie
