Kulturfest 2021


A máme zde další pokračování ,,Akce s Advaitou“. Tentokrát jsme byli 17., 18. a 19. 9. v terapeutické komunitě Magdaléna, stejně jako všechny ostatní komunity z České republiky. Konal se tam totiž již 23. ročník Kulturfestu a opět to byla velice vydařená akce. Každá z komunit si připravila divadelní vystoupení, poté každou komunitu reprezentovali nadaní umělci v sochání, malování a nejinak ve sportu při volejbale. Byl to tedy víkend plný zábavy, umění, sportu a kultury.

Naše komunita si připravila vystoupení inspirované Daniilem Charmsem, z knihy ,,Dobytku smíchu netřeba“. Byl to soubor krátkých scének, které byly, jak on sám uváděl, nesmyslné. V tom ale byla jejich krása, síla a humor. Zprvu jsme si nebili vůbec jistí, jestli je dobrý nápad nazkoušet zrovna tohle, ale brzy po tom, co jsme se zkouškami začali, jsme se utvrdili v tom, že jsme udělali dobře. Tolik jsme se u toho nasmáli a pobavili, že to nemohlo dopadnout jinak než dobře. A taky že jo, všichni se moc bavili.

Divadlo ovšem nebylo jediné, v čem se nám povedlo náš domov, naši Advaitu reprezentovat. Byli jsme úspěšní i v sochání, ve kterém jsme skončili na druhém místě, klient ,,P“ vytesal totiž do itongu nádhernou židli. Obraz, který namalovala jedna z nás, byl třetí nejlepší. To byly pro změnu přenádherné tulipány. Nakonec jsme se nedali zahanbit ani při volejbale. Tento rok jsme ho hráli jen jedinkrát, někteří z nás dokonce ani pořádně neznali pravidla a přesto jsme první zápas vyhráli.

Výborné na celém víkendu bylo ale i to, že jsme měli šanci trochu nakouknout pod pokličku jiných komunit, seznámit se také s dalšími klienty a jednoduše se bavit i bez látek. Bohužel ale pro jednoho z nás, kterému nebylo vůbec dobře a musel celou dobu proležet ve stanu.

Tak a tentokrát se nebudu loučit mým obvyklým ,,Díky Advaito“, ale „Díky Magdaléno“.

Ondřej