Kulturfest 2018


Kulturfest se konal 14.-16. září v Mníšku pod Brdy v TK Magdaléna, která se nachází v bývalém vojenském prostoru. Tato akce se koná každý rok již 20 let. Většina z nás se zúčastnila prvně a tak jsme byly napjati, co nás vlastně čeká. Na tomto místě se potkávají terapeutické komunity z celé republiky i sousedních států. Všechny komunity, které se zúčastní, musí mít připravené divadlo o 25 minutách libovolného žánru a tématu. My jsme měli připravené divadelní představení k výročí založení naší republiky, které bylo průřezem našimi dějinami a každý z nás se do své role vžil, jako kdyby mu byla ušita na míru.

Z každé komunity je vybrán jednotlivec sochař a jednotlivec malíř. Musím popravdě říci, že se v tomto výtvarném umění zobrazila celá skupina. Sochař vytváří sochy z ytongového kvádru. My jsme zvolili strom života se zářezy, které zobrazují naše zážitky ve skupině v průběhu naší léčby. Malíř maluje na libovolné téma svůj obraz na plátno. Malíř zobrazil svůj sen o lásce, který se stal skutečností.

V průběhu víkendu se odehrály zápasy ve volejbalu mezi komunitami. My jsme se téměř netrénovaní umístili druzí. Poslední večer u společné vatry se vyhlašují nejlepší umělecká díla, která komunity vyrobily. Zároveň se vyhlašuje nejlepší družstvo ve volejbale. Závěrem společného víkendu proběhlo rozloučení a poděkování všem zúčastněným komunitám. Na závěr víkendu jsme si společně opekli buřty a druhý den ráno se rozjeli do svých komunitních domovů.

David a Michal