Jumping Jellyfish v komunitě! 1


V sobotu 26. května od 16.30 proběhl v komunitě v Nové Vsi koncert pražské skupiny Jumping Jellyfish, což v překladu znamená „Skákající medúza“.

Skupina přijela hlavně povzbudit kamaráda, současného klienta komunity, a dát mu sílu a naději do jeho další životní etapy.

Příjemná hudba na pomezí stylů reggae a ska zaplavila na pár milých okamžiků zahradu komunity a nebližší okolí. Hudba se vkusně a nenásilně proplétala se slunečními paprsky a už letními vůněmi, které přinášel vítr. Někdo z posluchačů se trochu hýbal, někdo jen seděl a poslouchal.

Z mladých hudebníků čišela radost ze společného hraní. V písních skupiny Jumping Jellyfish je  nepřehlédnutelná snaha  o určitou nadsázku a humor. Ta je citlivě a vkusně dávkovaná. Třeba v písni Fox Mulder.  Jiné písně jsou „vážnější“.  Je znát, že byly inspirované osobními bolestnými, ale již zvládnutými a zpracovanými životními zkušenostmi. To se odráží třeba v písni Vrabci.

Několik nových písní je o radosti ze života, nezbytnosti lásky a víry, vděčnosti za to, že tady na Zemi jako lidé vůbec můžeme být.

Musí je to opravdu hodně bavit, říkal jsem si, protože ujeli sto dvacet kilometrů, aby mohli prezentovat svoji hudbu. To kdesi na vesnici pro sedmnáct lidí. Za pár obložených housek a částečné proplacení  nákladů na cestu.

Nicméně to mělo svůj smysl. Koncert se povedl.

Děkujeme a těšíme se na příště!

Petr Kopejska


Napsat komentář

Jedno zamyšlení nad “Jumping Jellyfish v komunitě!

  • Paja

    Moc krásně napsané:-) Bylo to fajné, skvělá atmosféra a cítili jsme se jako doma, až na krapet nervozity při hraní:-D
    Mějte se všichni dobře a držíme palce! Bájo JJF!