Akce Čmelák 2018


S naší terapeutickou komunitou jsme ve spolupráci se Společností přátel přírody Čmelák letos v létě už tradičně kosili orchidejovou louku. Zde článek jedné účastnice: 

Z TK Avaita jsme se vydali směr Smědava. Kopec byl nekonečně dlouhý. Já osobně jsem si dala několik přestávek. Ostatní ho vyjeli bez potíží. Okolo čtvrtý hodiny jsme dorazili na mariánskohorské boudy. Chata byla ve staročeském horském stylu. Bez elektriky, vody a se suchým záchodem. Mě osobně se to bez elektriky líbilo-svítili jsme čelovkami, svíčkami a petrolejkami.

Pro Čmeláka jsme kosili orchideové louky, které jsme zdolali po dvou dnech. Potom, co jsme dosekali a pohrabali, jsme se byli podívat na protržený přehradě. Chtěli jsme i dojít na Jizeru, ale začalo pršet, takže jsme se vrátili zpět do chaty. Čas v chatě jsme trávili společenskou hrou, jako jsou žolíky nebo Dixit. Kdo se chtěl vykoupat, musel do žbluňku nedaleko chaty. Za pět dní, kdy končil náš pobyt, jsme se vydali zpět do Nové Vsi. Jeli jsme přes Smrk. Navštívili jsme jednu nejmenovanou vyhlídku, kde byl pěkný pohled do okolí a sjeli jsme si parádní singeltrack. Některý z nás to lákalo k rychlé jízdě a tak jsme se nemohli divit, že jízdu neustojíme 🙂 Dojeli jsme až k obřímu sudu směr lázně Libverda, kde jsme si nabrali vodu z místního pramene a potom hurá zpět do TK.

Díky Advaitě mám zážitky, na které jen tak nezapomenu. Díky, Lucka.

Jeden ze starších článků z této akce např. zde, z roku 2015.