25. výročí otevření terapeutické komunity


Významné výročí Terapeutické komunity ADVAITA se konalo v sobotu 4. 6. 2022. Výročí se koná vždy jednou za rok. Bohužel teď 2 roky nebylo kvůli covidu. Jinak výročí je o tom, že se zde v komunitě mají možnost setkat lidé, jakožto současní, ale i bývalí klienti, kteří komunitou už před lety prošli a mají možnosti si připomenout toto místo, zavzpomínat na vše dobré i zlé co tu prožili.

Zaslouženě mohou převzít ocenění – diplom za stálou abstinenci venku v normálním životě. Mohou se zde samozřejmě seznámit i s lidmi, které neznali, kteří se tu léčili v jiném časovém rozmezí. Na této velkolepé akci je možnost aby si lidé, co se zde léčili, vzali s sebou i své milované ratolesti.
Můj pohled jakožto autora tohoto článku a zároveň současného klienta TK ADVAITA na toto 25. výročí zní takto: Bylo to napínavé od úplného začátku, včetně veškerých příprav stánků, stanovišť a hlavně našeho představení až do samého konce, kdy se bavili úplně všichni, tancovalo se, jedlo se, zpívalo se. Během odpoledne se konal dokonce i víceboj v různých soutěžních disciplínách, např. maraton, klikování, dřepování, přetahování lanem, kvíz, hod kamenem.
Dětí nebylo sice moc, ale věřím že i ony si to moc s námi užily. Měly tady stanoviště – dětský koutek – tam chytaly rybičky, házely míčky na plechovky i na šaška, mohly kreslit křídami na tabuli, anebo si nechat něco namalovat na obličej. Atmosféra byla super. Vážně to byl jeden z těch nejhezčích dní, co jsem tady za těch 8 měsíců zažil. Bavili se opravdu všichni včetně terapeutů tady z TK.  Nejvíce se mi líbily ty děti, jak si to dokázaly užít, tancovaly, soutěžily a dělaly skotačiny.
Také se mi moc líbilo to, jak je toto místo opravdu moc propojené i s venkovním životem. Spousta těch lidí, co jsem tu viděl, sem jezdí nejenom v tento významný den. Do terapeutické komunity hodně rádi jezdí na návštěvy nasát zase nějakou sílu a energii, kterou tu vždy dostanou. Vrací se sem jako domů a berou to tady tak.
I já už to popravdě začínám vnímat stejně a budu asi celkem smutný, až budu muset odejít na DC. Líbilo se mi i to, že bývalí klienti ocenili nás jako tuto současnou skupinu za skvělé představení.

Také terapeutům se to líbilo, jak jsme to měli pěkně připravené. Jediné, co se mi ten den nelíbilo, že jsem měl dost silné střevní potíže a nemohl jsem vůbec nic jíst – byl jsem na suchém pečivu – a říkám, věřte mi nebo ne, byl to pro mne velký trest. Jsem celkem velký milovník jídla a takového jídla jako tento den, jsem snad v životě pohromadě neviděl.
Z tohoto výročí si odnáším skvělé zážitky, poznání nových super lidí a jejich dětí. Výročí mi dalo hlavně uvědomění, že tady to místo je opravdu nějakým způsobem kouzelné a má cenu léčbu plnohodnotně dokončit. Ti lidé, co tu byli, jsou toho důkazem a jsou zároveň i mojí motivací. Prostě to jde, když se chce i za tu cenu, že to bolí. Ve finále to za to stojí.
Děkuji ještě jednou všem za zorganizování této akce. A určitě se těším i na příští rok 2023 na 26. výročí Terapeutické komunity ADVAITA.

Přeji vám všem hodně sil, štěstí a lásky. S POZDRAVEM

JIŘÍ Š., klient TK Advaita